DĚTSKÉ DÍLNY

Workshopy a dětské dílny jsou v současnosti aktivity, které na každou slavnost v této době již samozřejmě patří.
Nicméně vždy tak nebývalo.
Naše začátky byly všelijaké :-). V roce 2002 jsme v rámci Vánočních trhů postavili obyčejný stan s nabídkou vytvoření vánočních ozdob pro děti. Navštěvovaly nás pouze děti odvážné :-). Nikdo nevěděl, co se ve stanu odehrává. Očekávání však bylo splněno a naše dětské dílny se pro svou rozmanitost a kvalitu staly vyhledávaným místem jak dětí, tak i rodičů.
Následující rok jsme již měli plno dětí a dokonce Magistrát města nechal vyrobit dřevěný domeček s nápisem DĚTSKÉ DÍLNY. Od té doby jsme nejnavštěvovanější atrakcí při každých slavnostech.

Mé zkušenosti vychází z alternativní pedagogiky, která je opřena o tradiční svátky. Zkušenosti z mé práce s dětmi se velice v náplni dílen odráží a též vztah ke kultuře a dějinám. Snažím se tedy, aby obsah byl vždy aktuálně směřovaný k danému ročnímu období nebo tradičnímu svátku.

Naše Dětské dílny jsou součástí každé tradiční slavnosti, kterou pořádáme a hlavně vždy vytváříme výrobky, kterési mohou děti odnést domů. Snažíme se vymýšlet výrobky originální, i když děti mají rády opakování a každým rokem si přijdou pro to své.
Dnes jsou již z prvních dětských zákazníků pomocníci a dospěláci, kteří brzy přivedou své ratolesti a my se na ně moc těšíme :-).

———————————————————————————————————————————–